Passiv-line Plus - Najczęściej kupowany profil okienny

  • Specjalnie zaprojektowane dla najbardziej wymagających klientów

  • Gwarantowana wysoka izolacyjność cieplna w dobrej cenie

  • Lepsza izolacyjność akustyczna dzięki zestawowi uszczelek

Dlaczego warto wybrać Passiv-Line Plus

Wykonane przez firmę AdamS sprawdzenie poziomów właściwości użytkowych okien PASSIVLINE PLUS w badaniach laboratoryjnych potwierdza, że jest to produkt, który można i trzeba poważnie brać pod uwagę rozważając wybór i instalację okien w każdym budynku o energooszczędnej charakterystyce. To ciekawa propozycja dla wszystkich inwestorów. Taki łącznik pomiędzy zdecydowaną pasywnością, a rozważną i potrzebną energooszczędnością.

Lista zalet kształtowników zastosowanych w dotychczasowych oknach nie oznacza, że niczego w nich nie można ulepszyć z korzyścią dla nabywców okien. Tak właśnie postąpiła firma AdamS z Mrągowa, producent z ambicją wyznaczania kierunków i trendów na polskim rynku okien PVC oraz ciekawymi pomysłami w zakresie techniki okiennej. Dzięki doświadczeniom z wypieraniem powietrza z szerokich komór kształtowników okiennych i zastępowania go pianką PU, firmie AdamS udało się efektywnie zmodyfikować kształtowniki IDEAL 8000.

Zapyta ktoś teraz jaki jest sens w zastępowaniu gazu, powietrza, o niskiej przewodności cieplnej [(λ ≤ 0,025 W/(m*K)], pianką PU o wyższym współczynniku przewodzenia ciepła [(λ ≤ 0,05 W/(m*K)]? W szerokich komorach kształtowników okiennych, zastępując gaz, ciałem stałym eliminuje się zjawisko konwekcji, czyli jeden z istotnych czynników przekazywania ciepła. Zasadność drogi przyjętej przez firmę AdamS potwierdzają badania wartości współczynnika przenikalności cieplnej standardowych kształtowników okiennych IDEAL 8000 oraz kształtowników zmodyfikowanych, które nazwano PASSIVLINE PLUS.

Okna PASSIVLINE PLUS charakteryzują się również wysoką wodoszczelnością. W zależności od typu konstrukcji poziom wodoszczelności okien nieosłoniętych (A) mieści się w zakresie ciśnień od 900 Pa do aż 1500 Pa. Ta ostatnia wartość ciśnienia i klasa wodoszczelności E1500 może być uznana za wynik wybitny, świadczący od jak najbardziej prawidłowych procesach produkcyjnych w zakresie okuwania konstrukcji okiennych jak i doboru oraz obróbki uszczelek TPE po zgrzaniu naroży ram ościeżnic i skrzydeł.

⇒ Profil o głębokości zabudowy 85mm
⇒ Wypełnienie komór pianą poliuretanową
⇒ W wzmocnieniach zastosowanie kształtek styropianowych
⇒ Potrójny zestaw uszczelek poza polepszeniem termiki okien, wpływa również na poprawę ich izolacyjności akustycznej
⇒ Dostępne w różnych kolorach oklein drewnopodobnych
⇒ Profile białe wyposażone są w szarą uszczelkę, w okleinowanych w uszczelkę czarną

⇒ Energooszczędny system trzyszybowy Ug =0,5W/m2K
⇒ Wkładka izolująca wkład szybowy wykonany z taśmy PES
⇒ Ciepła ramka międzyszybowa, która w znacznym stopniu eliminuje zjawisko skraplania się pary wodnej

⇒ Bezpieczne okucie - podstawowe zabezpieczenie każdego skrzydła okiennego przed jego wyłamaniem przez intruza
⇒ Blokada klamki – ochrona przed zmianą położenia się skrzydła
⇒ Podnośnik skrzydła – pomoc w łatwym zamykaniu
⇒ Mikrowentylacja – możliwość rozszczelnienia okien w chłodne dni bez nadmiernego wychładzania pomieszczeń

⇒ Listwa podparapetowa z piankową taśmą polietylenową , która nie pozwala na przedmuchy wiatru między oknem i parapetem, nie trzeba dzięki temu silikonować spojenia okna z parapetem
⇒ Uszczelka wypełniająca dolną część ramy, która zapobiega przed gromadzeniem się brudu